• HeyJoe@lemmy.world
    link
    fedilink
    arrow-up
    5
    ·
    5 days ago

    I don’t disagree, but you normally get more than 1 serving with the home cooked meal for $10 over the 1 single serving at Applebee’s. If I pick up ground beef, I’m getting about 4 burgers with the pack.